MENU
Odzież ochronna: Odzież ochronna antyelektrostatyczna

Odzież antyelektrostatyczna


Odzież antyelektrostatyczna przeznaczona jest dla osób pracujących w strefach zagrożonych wybuchem oraz z mieszaninami oparów lub gazów z grupy wybuchowości II A i II B. Wśród szczególnie narażonych zawodów wymienić można górników, kierowców cystern, pracowników stacji paliw, petrochemii, a także gazowni. Wyładowania elektrostatyczne są niepożądane również w przemyśle elektronicznym – niektóre urządzenia są wrażliwe nawet na niskie napięcie 5V, które może prowadzić do ich poważnego uszkodzenia. Dlatego pracownicy, którzy w jakikolwiek sposób mają styczność z różnego rodzaju elektroniką (jak np. laboranci) powinni być zaopatrzeni w odzież antyelektrostatyczną.


Jak działa antyelektrostatyczna odzież BHP?


Główną funkcją tej odzieży jest odprowadzenie ładunków elektrostatycznych, które wytwarza ludzkie ciało. Zapobiega to powstawaniu wyładowania iskrowego, które może spowodować wybuch materiałów łatwopalnych znajdujących się w pobliżu. Do uzyskania tych właściwości potrzebne są materiały nie przewodzące prądu – w przypadku naszej antyelektrostatycznej odzieży BHP jest to mieszanka poliestru, bawełny oraz specjalnie opracowanego włókna Static Control. Wszystkie są naturalnymi izolatorami gwarantującymi bezpieczeństwo pracy.

Oferujemy fartuchy ochronne, bluzy, ogrodniczki, spodnie do pasa oraz koszule flanelowe o właściwościach elektrostatycznych zgodne z normą EN 1149 oraz EN 13688:2013. Zapraszamy do kontaktu w celu złożenia zamówienia.

Tkanina: 64% Poliester, 35% Bawełna, 1%...

Tkanina: 64% Poliester, 35% Bawełna, 1%...

Tkanina: 64% Poliester, 35% Bawełna, 1%...

Tkanina: 64% Poliester, 35% Bawełna, 1%...

Tkanina: 64% Poliester, 35% Bawełna, 1%...

Tkanina: 99% Bawełna, 1% antistatic, 1...

Partnerzy

Kontakt

Kontakt odzież: 46-200 Kluczbork, ul. Jagiełły 21 tel. 077 414 41 48 (-50) wew. 23 fax. 077 425 04 30 flaxpol.odziez@flaxpol.pl

FLAXPOL SP Z O.O.

Polityka Prywatności